تابستان داغ ، تورم داغ تر !

تورم مسکن سال 99

تابستان داغ ، تورم داغ تر !

با وجود تورم مداوم همگانی و به دنبال آن کاهش قدرت خرید مردم ، بویژه اقشار متوسط و دهک های پایین جامعه فشارهای اقتصادی بیش از پیش بر این قشر وارد آمده است.

علاوه بر تورم ، بیماری کرونا که از ابتدای سال 1399 میهمان منحوس ناخوانده جامعه ایران شده بسیاری از کسب و کارها و در نتیجه درآمد ها را با کاهش چشمگیر مواجه کرده است.

تورم مسکن

 

در این بین تابستان و فصل جابجایی هم از راه رسیده و باری به مشکلات معیشتی قشر وسیعی از جامعه تحمیل می کند. ازین رو افزایش تورم از طرفی افزایش قیمت ملک را به دنبال داشته و در نتیجه اجاره بهای این کالای گارنبها را همراه دارد.

افزایش چشمگیر مبالغ رهن و اجاره در اصفهان به خصوص در سال 99 باعث شده مشکلات عدیده ای برای اجاره نشین ها بوجود بیاید. به طوری که شاهد پدیده های عجیب چادرنشینی در حاشیه شهرها تا ماشین خوابی در برخی شهرها را شاهد باشیم.

مالکین گرامی باید توجه داشته باشند که تمامی موارد کاهش درامد در سال جدید باعث شده برای تامین هزینه های اولیه عده کثیری اجاره نشین با مشکل مواجه شوند در حالی که همین تورم باعث افزایش قیمت املاک مالکین محترم شده است، با وجود تمامی معذورات از سوی مالکین امید آن می رود که مساعد و یاری مالکین کمک حال اوضاع کنونی مستاجرین باشد و همین امر باعث شود تا از “شرایط واقعا” سخت” کنونی گذر کنیم. این یاری میتواند شامل تمدید رایگا قرارداد سال قبل با همان شرایط و قیمت های قبل شود و یا با افزایش قیمت منصفانه این امر صورت پذیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *