نکاتی که باید برای اجاره دفتر کار باید مد نظر قرار دهید

نکاتی که باید برای اجاره دفتر کار باید مد نظر قرار دهید

با توجه به اهمیت موضوع اجاره دفتر کار برای اقدام به این کار باید پیش از هر اقدامی تحقیق و بررسی‌های لازم را انجام دهید چرا که این مکان در واقع محل کسب و کار شما و رشد شما و کارکنان‌تان است. در این مقاله در وبسایت دپارتمان بزرگ املاک عظیمی به بررسی ویژگی های یک دفتر کار ایده آل می پردازیم.

توجه روشنایی برای اجاره و خرید دفتر کار

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که در هنگام خرید دفتر کار نباید از آن غافل شوید، کیفیت روشنایی در آن منطقه است. بررسی‌ها نشان داده بهره مندی فضای کاری از روشنایی طبیعی می‌تواند بازدهی کار را در میان کارمندان افزایش دهد. با این کار حوادث ناشی از نور کم در محیط کار نیز کمتر شده و به ایمنی بیشتر کمک می‌کند.

 برای اجاره دفتر کار بهتر است به سراغ آن دسته از زمین اداری بروید که نور گیر بوده و در داخل ساختمان پنجره بیشتری داشته باشد. حتی اگر میزان بهره مندی دفتر کار شما از نور طبیعی کم باشد باید از سیستم‌های نوردهی مناسب استفاده کنید.

به کارگیری عناصر طبیعی

شما می‌توانید برای داشتن یک دفتر کار ایده آل از طبیعت نیز بهره بگیرید. نسل امروزه نیروهای شاغل آگاهی بیشتری در مقابل محیط زیست دارند و از آن استقبال می‌کنند. در برخی از دفاتر بزرگ کاری دیوارهایی با عنوان دیوار زندگی وجود دارد به این صورت که در این دفاتر کاری مدرن که اغلب در شهرهای بزرگتر و آلوده‌تر به چشم می‌خورد، یک دیوار اصلی در دفاتر کاری برای گل و گیاه و کاشت درخت در نظر گرفته می‌شود و با این کار تاثیر آلودگی‌ها و سموم مضر را در محیط کار به طرز چشم گیری کاهش می‌دهد و کیفیت هوای داخلی را بهبود می‌بخشد.

امکانات نزدیک به محل کار برای اجاره و خرید دفتر کار

اغلب گزینه‌های برای موقعیت اداری به مراکز مهمی مانند بانک‌ها، یا مراکزی برای تشکیل جلسات و غیره نزدیک هستند. امکانات اطراف محیط کار را بررسی کنید برای مثال رستوران‌ها، کافی شاپ و غیره. همچنین نزدیک بودن زمین اداری به موقعیت‌های تجاری که به آنها در اغلب مواقع رفت و آمد خواهید داشت یکی از مهم‌ترین نکات در خرید دفتر کار است.

کنترل صدا در محیط کار

یکی دیگر از چند ویژگی دفتر کار ایده آل دور بودن از هیاهوی شهری و سر و صدا است. برای اجاره دفتر کار به سراغ آن گزینه‌هایی از موقعیت اداری بروید که به خیابان‌های شلوغ و اصلی نزدیک نباشد.

چرا که سر و صدا در این فضاها تمرکز کارمندان را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر با همه این تفاصیل موفق به پیدا کردن یک موقعیت اداری مناسب نشدید بهتر است برای کاهش تاثیر آلودگی صوتی از پنجره‌های دوجداره با عایق مناسب استفاده کنید.

شرایط موقعیت اداری برای اجاره و خرید دفتر کار

قبل از آنکه برای اجاره دفتر کار اقدام کنید توجه داشته باشید که ملک اداری شما نیاز به چه تغییراتی دارد؟ آیا نیازمند بازسازی است و شما آن را چگونه تحویل می‌گیرید؟ باید توجه کنید که در قرارداد شما برای این موقعیت اداری چه کسی هزینه‌های تعمیرات داخلی را بر عهده می‌گیرد؟

توجه به موقعیت مکانی برای اجاره و خرید دفتر کار

برای خرید دفتر کار باید دقت داشته باشید که یکی از مهم‌ترین عوامل در رفت و آمد کارمندان دسترسی آنها به وسایل حمل و نقل عمومی است. به همین دلیل پیش از هر گونه اقدام برای خرید دفتر کار یا اجاره دفتر کار دسترسی آن را به وسایلی مانند مترو، اتوبوس و غیره بررسی کنید.

برخی از گزینه‌های موقعیت اداری در محله‌هایی با کوچه‌های باریک قرار گرفته‌اند که در این صورت کارمندان نمی‌توانند برای رفت و آمد خود از ماشین شخصی استفاده کنند.

اگر بتوانید محلی را برای دفتر کار خود انتخاب کنید که پارکینگ بزرگی نیز داشته باشد خیال خود و تیمتان از بابت رفت و آمدها راحت خواهد بود چرا که رفت و آمد راحت و بی دردسری خواهند داشت و از این بابت نگرانی نداشته و بازدهی کاری آنها بیشتر خواهد شد.

بررسی بودجه

پس از تعیین موقعیت مکانی ملک اداری خود، نگرانی بعدی هزینه رهن و اجاره یا خرید آن است. شما باید برای اجاره دفتر کار به سراغ گزینه‌هایی بروید که بودجه شما را هدر ندهد و از باقی مانده آن برای رشد بودجه خود استفاده کنید. پس بهتر است مبلغ اجاره متناسب با بودجه در دسترس شما بوده و شما را درگیر وام و بدهی نکند.

هزینه‌های موقعیت اداری

اجاره زمین اداری و موقعیت اداری تنها بخشی از هزینه‌ها برای فضاهای اداری است که گاهی اوقات این هزینه‌ها می‌توانند ایجاد دردسر کنند. بنابر این برای اطمینان از این هزینه‌ها بهتر است به قرارداد اجاره نامه دقت کنید که شما را مسئول پرداخت چه هزینه‌های دیگری از ملک اداری دانسته است؟ تمامی این موارد باید در اجاره نامه موقعیت اداری ذکر شوند.

نیاز سنجی

برای اجاره دفتر کار شما باید پیش از اقدام، نیاز سنجی کنید به این صورت که در ابتدا از خود بپرسید آیا برای شروع این کار اصلا نیاز به اجاره دفتر کار یا خرید دفتر کار دارید یا می‌توانید در فضای خانه نیز این فعالیت را انجام دهید؟

اگر نیاز به خرید یا اجاره دفتر کار نداشته باشید صرفه جویی بسیاری در هزینه‌های خود می‌کنید. اما اگر می‌خواهید برای مثال یک دفتر حقوقی بزنید بهتر است در نزدیکی مراکز حقوقی و دادسراها این کار را انجام دهید یا اگر به دنبال اجاره مطب هستید بهتر است در ساختمان پزشکان این کار را انجام دهید.

امنیت دفتر کار برای اجاره و خرید دفتر کار

برای اجاره دفتر کار ساختمان مورد نظر شما باید امنیت شما، تیم شما و تجهیزاتی را که برای آن هزینه پرداخت کرده‌اید، تامین کند. از نکاتی که ایمنی شما را تامین می‌کنند عبارتند از: دزد گیرهای ساختمان و پارکینگ، نگهبان و محل ورود و خروج امن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *